Odkurzacz piorący

W TenRent oferujemy na wynajem opracowane przez markę Tennant niezawodne maszyny do prania dywanów i tapicerki dla każdego środowiska – od ręcznych, przenośnych urządzeń do pielęgnacji czy prania punktowego, po ekstraktory przeznaczone do dużych powierzchni i głębokiego czyszczenia. Wybierz sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb.

Oferta
Ekstraktor do dywanów kompaktowych R3

Tennant R3

Czyść miejsca, których nie czyściłeś wcześniej – z technologią ReadySpace®.

1210/1215 Ekstraktor do głębokiego czyszczenia

Tennant 1210/1215

1210 i 1215 są to ekstraktory natryskowo-ssące o bardzo mocnych parametrach i komponentach w celu użytkowania komercyjnego.

E5 Kompaktowy Niskoprofilowy Ekstraktor do Dywanów

Tennant E5

E5 jest prawdopodobnie jedynym na rynku ekstraktorem ze zbiornikami w formie kubełków z rączką, co skraca czas pracy o minimum 30 %.

Czym są ekstraktory natryskowo-ssące?

Utrzymanie porządku w biurze, hotelu, gabinecie może okazać się wyjątkowo trudnym zadaniem. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że w wyżej wymienionych miejscach można spotkać dywany lub też tapicerkę, które mogą pochłaniać wszelkie zanieczyszczenia. W jaki sposób można sobie poradzić z zabrudzeniami znajdującymi się na takich materiałach? Oczywiście można zdecydować się na usługi profesjonalnych firm sprzątających, należy pamiętać jednak, że warto wspomóc działania specjalistów wynajętym lub zakupionym sprzętem znajdującym się na stanie obiektu.  

Czym są ekstraktory? Można je określić jako odkurzacze do pracy na sucho i mokro z systemem natrysku środka piorącego. Sama zasada działania również jest bardzo podobna do standardowych odkurzaczy, ale specyfika procesu wygląda całkowicie inaczej. Najpopularniejszy sprzęt AGD ma na celu tylko wessać pył i kurz, który znajduje się na powierzchni, jednak nie będzie w stanie poradzić sobie z zabrudzeniami znajdującymi się w najgłębszych warstwach włókien dywanów lub tapicerki. Ekstraktory działają dwuetapowo, przez co proces sprzątania staje się o wiele bardziej efektywny. Służą one do prania/ głębokiego czyszczenia wykładzin dywanowych, a także mebli tapicerowanych, materacy i dywanów

Pierwszym etapem jest rozprowadzenie specjalnego środka chemicznego na czyszczonej powierzchni. Wówczas detergent wnika w strukturę włókien, co sprawia, że zabrudzenia się zmiękczają. W dalszym etapie uruchamia się specjalne ssawki, które wykorzystując podciśnienie są w stanie odessać z podłoża rozpuszczony brud razem z wilgocią i resztkami detergentu. 

Ekstraktory natryskowo-ssące nie oferują szczególnie szerokiej gamy zastosowań, jednak doskonale sprawdzają się jako profesjonalny sposób czyszczenia dywanów oraz tapicerki. Sprzęt przede wszystkim może pochwalić się wysoką skutecznością oraz wygodą działania. Warto podkreślić, że ręczne pranie dywanów w przypadku dużych powierzchni jest wręcz niemożliwe ze względu na wysokie ryzyko przemoczenia runa wykładziny. Może to skutkować rozwarstwieniem runa z osnową, co jest równoznaczne ze zniszczeniem powierzchni. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad wynajmem profesjonalnego sprzętu od Tenrent! Postaw na nasz asortyment, a na pewno się nie zawiedziesz!

Zalety przemysłowych maszyny do prania dywanów i tapicerki

Jakie są zalety profesjonalnych ekstraktorów do głębokiego czyszczenia? Pozwól, że odpowiemy na to pytanie!

  • Skuteczność – ekstraktory charakteryzują się znacznie większą skutecznością, aniżeli ma to miejsce w przypadku standardowych odkurzaczy piorących, które można znaleźć w większości sklepów z artykułami AGD
  • Prosta zasada działania – co prawda korzystanie z ekstraktorów może wymagać podstawowej wiedzy technologicznej, jednak sama obsługa urządzenia jest wyjątkowo prosta, należy jedynie nabrać wprawy w rozpylaniu detergentu na przestrzeni dywanu lub tapicerki
  • Funkcjonalność – z pomocą ekstraktorów można wyprać dowolny rodzaj dywanu lub tapicerki. Należy jednak pamiętać, że proces ekstrakcji powinien przebiegać w nadzorowany sposób, ponieważ przemoczenie materiału może przyczynić się do jego rozwarstwienia, a następnie całkowitego zniszczenia.

Jak wybrać ekstraktory do głębokiego czyszczenia?

Podczas wyboru maszyny do prania dywanów i tapicerki należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów, które będą miały realny wpływ na funkcjonalność oraz użyteczność samego urządzenia:

  • Pojemność zbiornika na wodę czystą i brudną – w tym przypadku im więcej, tym lepiej. Jeżeli przestrzeń, która musi być wyczyszczona, jest obszerna, warto zastanowić się nad wyborem ekstraktora o większej pojemności, aby móc całkowicie ograniczyć konieczność ciągłego uzupełniania zasobów
  • Budowa akcesoriów – w przypadku zastosowań profesjonalnych jest to niezwykle ważny aspekt. Warto zapoznać się z materiałem, z którego wykonano dodatkowe komponenty. Chcąc celować w najwytrzymalsze propozycje, konieczny będzie wybór metalu jako podstawowego tworzywa

  • Moc turbiny oraz siła ssania – to właśnie od tych dwóch parametrów zależy skuteczność sprzątania

  • Konstrukcja odkurzacza – warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano dane urządzenie. Najtańsze propozycje na rynku produkuje się z PCV niskiej jakości, w przypadku profesjonalnych rozwiązań, sięga się po specjalistyczne tworzywa, które charakteryzują się dużą wytrzymałością na nawet najtrudniejsze warunki

Na rynku można znaleźć dużą ilość ekstraktorów, z czego niektóre z nich są przeznaczone w głównej mierze do domowego użytku. Jeżeli interesuje Cię tylko i wyłącznie profesjonalny sprzęt, to wychodzimy do Ciebie z pomocą. Stawiając na naszą ofertę, możesz mieć pewność, że uzyskasz możliwość wynajmu najlepszych możliwych maszyn w Polsce. Maszyny do prania tapicerki wynajem to nasza specjalność!

Jaka maszyna do prania dywanów i tapicerki?

Ekstraktory do głębokiego czyszczenia już od wielu lat znajdują się na rynku i zachwycają swoją skutecznością. Wybór odpowiedniego modelu, który na pewno sprosta wszystkim oczekiwaniom, będzie bardzo trudnym zadaniem. Pragniemy podkreślić, że ekstraktory domowe oraz profesjonalne, zasadniczo się od siebie różnią, dlatego należy posiadać dostateczną wiedzę, aby móc odróżnić te dwa mocno zbliżone do siebie rodzaje. 

Jeżeli chciałbyś zdecydować się na wynajęcie profesjonalnego sprzętu, który bez większych problemów poradzi sobie z nawet najtrudniejszymi zabrudzeniami tapicerki, to uważamy, że warto postawić na naszą specjalistyczną ofertę. Firma Tenrent już od wielu lat zajmuje się wynajmem maszyn czyszczących. Oferujemy możliwość długoterminowego wypożyczenia, które może wynosić nawet 5 lat. Jeżeli w trakcie zapoznawania się z naszym asortymentem pojawiły się w Tobie jakiekolwiek wątpliwości, to zachęcamy do kontaktu z nasza obsługą klienta, która postara się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania.