sprawdź nasze ostatnie oferty

Sprzęt do mycia hal produkcyjnych

Obiekty przemysłowe wymagają zastosowania szerokiej gamy urządzeń aby poradzić sobie z codziennymi zadaniami.

Od zamiatarek poprzez różnego rozmiaru automaty do mycia posadzek, do dużych maszyn zamiatająco – myjących, w TenRent posiadamy je wszystkie. Rozumiemy konieczność szybkiego, dokładnego czyszczenia posadzek, które nie zaburza procesów produkcyjnych czy logistycznych. Niezależnie czy mamy do czynienia z magazynami logistycznymi, przemysłem lekkim czy ciężkim, urządzenia Tennant są wysoce wytrzymałym sprzętem odpowiednim do specyficznych zabrudzeń przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa. Technologie dostępne w naszych maszynach pozwalają też skutecznie ograniczyć negatywny wpływ na środowisko naturalne poprzez recykling używanej do mycia wody, lub ograniczenie stosowania środków chemicznych, co realnie przekłada się również na koszty utrzymania czystości.

Jak pomóc utrzymać czystość w obiektach przemysłowych?

Obiekty przemysłowe narażone są na ogromną ilość zanieczyszczeń, dlatego należy zadbać o odpowiednie sposoby zachowania czystości. Ze względu na wielkopowierzchniowy charakter hal produkcyjnych, nie można pozwolić sobie na sprzątanie ręczne, ponieważ nie byłoby ono szczególnie efektywne. W takim wypadku należy zainteresować się wyborem profesjonalnych urządzeń czyszczących, które pozwolą na długotrwałą oraz bezproblemową eksploatację. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że zakup fachowego sprzętu może okazać się ogromną zagwozdką ze względu na szeroki wybór produktów. Problem ten jednak można w bardzo prosty sposób wyeliminować, należy jedynie postawić na wynajem maszyn czyszczących do sektorów przemysłowych i logistycznych. Oferty tego typu są naprawdę opłacalne, wystarczy jedynie zdecydować się na usługi uczciwych oraz specjalistycznych wypożyczalni, a jedną z nich jest właśnie Tenrent, który już od wielu lat stara się spełnić potrzeby wszystkich klientów!

Warto skupić się teraz na samym sprzęcie do czyszczenia. Rynek jest wręcz przepełniony różnymi rodzajami urządzeń, które będą się sprawdzać w wielu sytuacjach. Dobrze wyposażona działalność przemysłowa, powinna poważnie zastanowić się nad wynajmem sprzętu do zamiatania, odkurzania, mycia, ale i również pielęgnacji powierzchni, aby móc usunąć praktycznie wszystkie zanieczyszczenia. 

Podstawowym elementem wyposażenia hali produkcyjnej będą profesjonalne zamiatarki bezpyłowe, które umożliwiają usunięcie luźnych zanieczyszczeń.

Oczywiście można wyróżnić także nieco bardziej specjalistyczne urządzenia, z których tymi najpopularniejszymi będą szorowarki, oraz automaty szorująco-zbierające. Na samym początku należy podkreślić, że zakup powyższych maszyn powinien być odpowiednio przemyślany, dlatego najlepiej zdecydować się na bezpieczną alternatywę w postaci wynajmu, który w przypadku naszej firmy może potrwać nawet 5 lat. Profesjonalne rozwiązania dla przemysłu sprawiają, że czyszczenie powierzchni przestaje być problematyczne. Gwarantujemy szkolenie przez techników, handlowców oraz wsparcie podczas trwania umowy.

Jak wybrać maszyny do czyszczenia obiektów przemysłowych?

Jeżeli nie jesteś w stanie dokładnie określić, po jakie maszyny powinna sięgnąć Twoja działalność, to pozwól, że wyjdziemy do Ciebie z najlepszymi propozycjami. Na samym początku chcielibyśmy zaoferować wcześniej wspomniane zamiatarki przemysłowe, które sprawiają, że zamiatanie hal fabrycznych przestaje być procesem pracochłonnym o stosunkowo niskiej skuteczności. Maszyny do czyszczenia posadzek pozwolą na sprawne usunięcie z powierzchni plam, brudu, kurzu. Jeżeli Twoja firma jest zainteresowana wynajęciem automatu czyszczącego, to należy także postawić na wypożyczenie zamiatarki, aby móc przygotować podłogę do mycia oraz osuszania. 

W celu poprawnej konserwacji powierzchni płaskiej należy zdecydować się na maszyny do czyszczenia posadzek przemysłowych – na rynku występują pod nazwą – automaty szorująco-zbierające. Są one wyposażone w osobne zbiorniki na wodę brudną oraz czystą, mogą być również wyposażone w zbiornik na środek chemiczny, dzięki czemu mamy pewność poprawnego jego dozowania. Maszyny tego rodzaju są bardzo proste w obsłudze, dlatego nawet pracownik z podstawowym przeszkoleniem będzie mógł efektywnie z nich korzystać. 

 

Wszystkie wyżej wspomniane maszyny sprzątające do obiektów przemysłowych znajdziesz w naszej bogatej ofercie wynajmu. Rozpocznij współpracę z Tenrent, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji. Przykładamy wszelkich starań, aby klient był usatysfakcjonowany z jakości naszych usług! 

Solidne maszyny do sprzątania przestrzeni logistycznych

Chcąc zdecydować się na maszyny sprzątające do obiektów przemysłowych, należy zwrócić na kilka ważnych aspektów. W zasadzie podstawowym czynnikiem będzie oczywiście jakość wykonania poszczególnych urządzeń. Z faktu, że mówimy tutaj o przemyśle, to należy celować w jak najlepsze materiały, aby mieć pewność, że sprzęt z biegiem czasu nie będzie zmagał się z licznymi uszkodzeniami mechanicznymi, o które stosunkowo łatwo. W dalszym rozrachunku warto poważnie zastanowić się nad wymiarami poszczególnych maszyn. Twój wybór powinien być uwarunkowany szerokością ciągów komunikacyjnych w hali. Jeżeli maszyna będzie zbyt szeroka, to jej poruszanie się między liniami produkcyjnymi będzie zwyczajnie niemożliwe.

Bezpieczne czyszczenie obiektów przemysłowych i logistycznych

Profesjonalne czyszczenie obiektów przemysłowych przede wszystkim wiąże się z zapewnieniem bezpieczeństwa. Chcąc zdecydować się na wynajem sprzętu czyszczącego, warto dokładnie określić zapotrzebowanie prowadzonej działalności. Na każdej hali produkcyjnej można spotkać się z zanieczyszczeniami różnego rodzaju, dlatego należy przygotować się na każdą możliwość. Podczas wyboru specjalistycznych automatów powinieneś zwrócić uwagę na wiele czynników. Przede wszystkim należy zdecydować się na urządzenia, które zapewnią odpowiednie odsysanie wilgoci z posadzki. Należy podkreślić, że obecność mokrych substancji na powierzchni płaskiej może realnie przyczynić się na zmniejszenie bezpieczeństwa ruchu.  

Automaty muszą także rozprowadzać środek w bezpieczny sposób, ale i również zawierać takie funkcjonalności jak czujnik zajętości fotela, wyłącznik awaryjny, oświetlenie na przód i tył oraz żółte światło migające. Postaw tylko i wyłącznie na ofertę sprawdzonej firmy, która przede wszystkim może pochwalić się ogromnym zaufaniem klientów. Logistyka wynajem maszyn czyszczących to nasza specjalność!