sprawdź nasze ostatnie oferty

Tennant Ec-H2O – zmień wodę w detergent!

Dziś chcemy podzielić się z Wami informacjami na temat tajemniczej ekologicznej technologii, która zmienia zwykłą wodę w skuteczny detergent, zwiększając zarazem efektywność pracy i ograniczając koszty pracy.

Chodzi o opatentowaną technologię Tennant Ec-H2O®!

Nazwę „Ec-H2O®”, możemy sobie w uproszczeniu przetłumaczyć jako „Elektrochemiczna Woda”. I choć określenie to  wydaje się enigmatyczne, to stoi za nim prosty w obsłudze, nowoczesny system czyszczenia, który ma na celu poprawę efektywności i ekologiczności procesu sprzątania.

Główną cechą technologii Ec-H2O® jest zdolność do przekształcania zwykłej wody w skuteczny detergent, pozwalający na sprzątanie bez użycia tradycyjnych chemikaliów. Czyli właśnie „Elektochemiczną Wodę”.

 Główne kroki procesu działania technologii Tennant Ec-H2O®:

  1. Elektroliza wody: Proces rozpoczyna się od elektrolizy zwykłej wody, czyli jej rozpadu na bazowe składniki: wodór (H2) i tlen (O2). To podstawowy etap, w którym następuje przekształcenie wody w aktywny detergent czyszczący.
  2. Tworzenie detergentu: Oddzielony wodór łączy się z natlenionymi jonami, które powstały podczas elektrolizy, tworząc aktywny detergent o nazwie “Elektrochemiczna Woda.” Ten detergent jest doskonały do usuwania brudu, plam, tłuszczu i innych zabrudzeń, podobnie jak tradycyjne środki czyszczące, ale bez szkodliwych chemikaliów.
  3. Zastosowanie detergentu: Elektrochemiczna Woda, dzięki swojemu prostemu składowi, świetnie sprawdza się przy czyszczeniu różnych powierzchni, takich jak podłogi, dywany, ściany, okna czy urządzenia sprzątające. Jest to bardzo wszechstronny detergent, który doskonale radzi sobie z wieloma rodzajami zabrudzeń.
  4. Czyszczenie: Urządzenie sprzątające wyposażone w technologię Tennant Ec-H2O® rozprowadza wcześniej poddaną elektrolizie wodę na powierzchni, którą czyści. Następnie szczotki lub mop zmywają zabrudzenia, a brud rozpuszczony w detergencie jest usuwany.
  5. Efektywność i oszczędności: Jednym z głównych atutów tej technologii jest jej efektywność.

Po pierwsze, nie trzeba w niej stosować tradycyjnych chemikaliów, co oznacza oszczędność pieniędzy i eliminację ryzyka związanego z toksycznymi substancjami.

Po drugie, proces ten minimalizuje zużycie wody i energii, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji i mniejszy wpływ na środowisko.

Po trzecie, proces ogranicza zużycie wody o ok.40% co oznacza dłuży czas pracy na jednym tankowaniu, czyli ograniczenie czasu potrzebnego na wymianę wody, a tym samym zwiększenie wydajności maszyny i ograniczenie kosztów pracy 

Technologia Tennant Ec-H2O® jest znakomitym przykładem, jak zaawansowane innowacje mogą poprawić nasze codzienne czynności, zarówno pod względem efektywności, jak i zrównoważonego rozwoju.