sprawdź nasze ostatnie oferty

Czy wynajem maszyny do sprzątania się opłaca?

W dzisiejszych czasach wynająć można niemalże wszystko! Ale czy to się opłaca? Takie pytanie zadajemy sobie zawsze, kiedy pojawia się potrzeba. Powszechnie panujący konsumpcjonizm nakłania nas na każdym kroku do posiadania, kupowania coraz nowszych, bardziej modnych lub zaawansowanych przedmiotów. W takich realiach może być trudno dostrzec argumenty przemawiające na korzyść wynajmu.

W branży profesjonalnego utrzymania czystości również bardzo wyraźnie widać ten trend.

Producenci narzędzi i urządzeń do sprzątania przekonują nas na każdym kroku, że musimy  wprowadzać wszelkie możliwe innowacje i udogodnienia aby móc konkurować lub pozostać na rynku. PEŁNA ZGODA!!

Tylko czy zakup maszyny do sprzątania jest właściwą drogą kiedy każdego roku pojawiają się coraz bardziej zaawansowane i przyjazne użytkownikowi urządzenia?

Sprawdźmy!

Zakup maszyny czyszczącej czyni z nas jej Właścieciela – nic odkrywczego ? ale jako właściciel mamy jednak kilka nowych obowiązków – jakich?

Przede wszystkim dbanie o dobry stan techniczny automatu. Aby nowo nabyta szorowarka służyła przez cały okres leasingu/ amortyzacji należy bezwzględnie przestrzegać zasad obsługi, terminów przeglądów serwisowych oraz wymiany elementów eksploatacyjnych jak np. szczotki. Wymaga to od właściciela systematyki i zaangażowania a pominięcie któregoś kroku może skutkować nieuznaniem gwarancji w przypadku awarii.

Aby możliwe było utrzymanie maszyny w dobrej kondycji konieczne są szkolenia. Standardowo oczywiście przeprowadza się podstawowe szkolenie podczas dostawy maszyny. Istnieje jednak spora szansa na to, że po trzech miesiącach niektórzy tylko operatorzy będą w stanie poprawnie obsługiwać automat myjący.

Naturalnie potencjał maszyny ulega z czasem pogorszeniu, jednak należy pamiętać że szacunkowo 85-90% awarii wynika z błędów użytkowników i codziennych zaniechań, które narażają właściciela na trudne do przewidzenia koszty. A jeśli już dojdzie do uszkodzenia maszyny to czy możemy sobie pozwolić na nie mycie posadzki przez kilka dni? Dla profesjonalistów w dziedzinie utrzymania czystości to niedopuszczalne. Dochodzi więc konieczność zapewnienia maszyny zastępczej aby zachować najwyższy poziom higieny.

A co gdy zmieniają się potrzeby? Nasz obiekt lub kontrakt zmienia się, np. ograniczamy zakres mycia posadzek lub odwrotnie, dochodzą kolejne tysiące metrów powierzchni do wyczyszczenia każdego dnia. W opcji wynajmu długoterminowego maszyn czyszczących łatwo można dopasować flotę do aktualnego zapotrzebowania.

Z rozwiązaniem przychodzi TenRent z kompleksową ofertą najmu długoterminowego. Dowiedz się więcej…